Administrasjon

Informasjon om administrativ leiing i Øygarden kommune.

Kommunedirektør

Rune Lid - Klikk for stort bileteRune Lid
Telefon: 918 61 527
E-post: rune.lid@oygarden.kommune.no

Kommunedirektøren og dei fem kommunalsjefane utgjer leiargruppa.

Assisterande kommunedirektør

Åse Vik
Telefon: 930 05 178
E-post: ase.vik@oygarden.kommune.no
 

 


Kommunalsjef for Oppvekst

Anne-Merete Vabø Haugane - Klikk for stort bileteAnne-Merete Vabø Haugane
Telefon: 400 85 496
E-post: Anne-Merete.Haugane@oygarden.kommune.no

Assisterande kommunalsjef

Jon Erik Egeland
Telefon: 915 20 625
E-post: jon.egeland@oygarden.kommune.no

Assisterande kommunalsjef

Anna Nesje Nes
Telefon: 928 15 996
E-post:

Tensester under kommunalsjefområdet:

  • Barnehagar
  • Grunnskular og SFO
  • Vaksenopplæring
  • Barn, unge og familietenester (helsestasjon, skulehelseteneste, jordmorteneste og kommunepsykolog 0-23 år)
  • PPT
  • Barnevern, barnevernsvakt og krisesenter
  • Fagstab

Kommunalsjef for Helse og velferd

Line Barmen - Klikk for stort bileteLine Barmen
Telefon: 993 77 018
E-post: line.barmen@oygarden.kommune.no

Assisterande kommunalsjef

Tove Helleland
Telefon: 997 07 128
E-post: tove.helleland@oygarden.kommune.no

Assisterande kommunalsjef

Marita Hilleren
Telefon: 913 61 633
E-post: marita.hilleren@oygarden.kommune.no

Tenester under kommunalsjefområdet:

  • Koordineringssenter
  • Sjukeheimar
  • Omsorgsbustader med og utan heildøgnsbemanning
  • Rus og psykisk helse
  • Flyktningteneste
  • Helse, meistring og rehabilitering
  • Tenester til menneske nedsett funksjonsevne
  • NAV (kommunal del)
  • Heimetenester
  • Lokalmedisinsk senter
  • Legeteneste og legevakt

Kommunalsjef for Kultur og samfunn

Råmund Skjold - Klikk for stort bileteRåmund Skjold
Telefon: 413 69 187
E-post: ramund.skjold@oygarden.kommune.no

Assisterande kommunalsjef

Rune Landro
Telefon: 938 17 044
E-post: rune.landro@oygarden.kommune.no

Tenester under kommunalsjefområdet:

  • Kultur (barne- og ungdomskultur, bibliotek, medborgarskap og idrett)
  • Plan, geodata og oppmåling (areal- og samfunnsplan, geodata og oppmåling)
  • Eigedom, drift og vedlikehald (byggdrift, samferdsle og transport)
  • Reinhald
  • Byggesak, tilsyn og miljøforvaltning (dele- og byggesak, tilsyn, klager og miljøforvaltning)

Kommunalsjef for Økonomi

Anne Erdal - Klikk for stort bileteAnne Erdal
Telefon: 902 88 087
E-post: anne.erdal@oygarden.kommune.no

Tenester under kommunalsjefområdet:

  • Økonomistyring
    - Budsjett, finans og eigedomsskatt
    - Rekneskap og økonomisk internkontroll
    - Løn
  • Innkjøp og investering
  • Kemner

Kommunalsjef for Organisasjon og digitalisering

Sissel Iren Nesse - Klikk for stort bileteSissel Iren Nesse
Telefon: 915 96 222
E-post: sissel.nesse@oygarden.kommune.no

Tenester under kommunalsjefområdet:

  • Drift (IKT, dokumentsenter/sentralarkiv og personalforvaltning)
  • Service (Innbyggjartorg, politisk sekretariat, forvaltning og saksbehandling, eigarstyring, informasjon, brukarstøtte, bustadkontor)
  • Utvikling (forsking og utvikling, digitalisering og personalutvikling)
  • Tryggleik (beredskap, kommuneadvokat, overordna internkontroll, HMT, personvern/GDPR og informasjonstryggleik)